Friday, August 1, 2008

نقشه ایران باید اصلاح شود We must correct Iran Map
نقشه ایران باید اصلاح شود

We must correct Iran Mapبا درود فراوان

با اینکه روستا های کوچکی مانند گوجگی (Gujgi) و چنار (Chenar) در جاده ی مشهد به کلات روی نقشه گوگل((Google Map و اینکارتا Encarta world atlas Map 2007)) وجود دارند، ولی متاًسفانه شهر کلات در روی این نقشه های معروف جهانی وجود ندارد. از این بابت سازمان نقشه برداری ایران بسیار کوتاهی نموده است.آنها لشگر بی خاصیتی را تشکیل داده اند که بودجه ها را می بلعند ولی کاری در خور ایران بزرگ انجام نمی دهند.ما نیاز به نقشه هایی بسیار بهتر و کاملتر در سطح جهان داریم . این مایه خجالت مسئولین ذی ربط است که نام یک شهر توریستی ما روی نقشه های معروف دنیا نباشد. لطفاً پی گیری نمایید و در صورت رسیدن به صحت این خبر ، با اقدام و تماس های لازم کمک کنید تا نقشه ها را اصلاح نمایید.
لازم به یاد آوری است که مشکلات و کمبود های نقشه از بابت راه ها و محل ها و موارد دیگر بیش از هزار مورد باید اصلاح شود.مردم دنیا کشور ما را بر اساس این نقشه های بین المللی می شناسند. وظیفه ما هست که آنها را اصلاح نماییم.هر نوع کوتاهی آبروریزی و زیان بیشتری را همراه خواهد داشت . لطفاً با دقت و با سرعت اصلاح شود.

با تشکر: محسن موسوی زاده

در پيوند هاي زیر، آلبوم هايي كاملي از جاذبه هاي گردشگري ايران ، خراسان  مشهد و مکان های دیگری را خواهيد ديد  
هنگامی که مطالب مربوط به هر بخشی را  کلیک نمودید ، به هر علت اگر برخی از عکس ها دیده نشدند ، شما نخست روی پیوند
و سپس پیوند


کلیک نمایید. در سایتی که باز می شود شما عکس ها را با امکانات بسیار فوق العاده ای خواهید دید از جمله روی هر عکس که کلیک نمایید در اندازه ی بزرگتر باز شده و نقشه ی دقیق محل عکس برداری، همراه با جی پی اس ، موقعیت دقیق آن محل به نمایش در می آید. شما هر گاه قصد بازدید از آنجا را داشته باشید دیگر هرگز مانند نگارنده، که برای اولین بار به آنجا ها می رفتم و قبلاً چنین راهنمایی هایی را در جایی ندیده بودم ،راه را گم نمی کنید و سرگردان نمی شوید.این قسمت ها در حال تکمیل شدن است و هر روز به تعداد عکس ها و کیفیت آنها افزوده می گردد. هیچ دستگاه دولتی تا کنون توفیق انجام چنین کاری با این وسعت و دقت را نداشته است.
در آلبوم های زیر نیز می توانید با امکانت متفاوت دیگری عکس ها را ملاحظه نمایید

و سپس روی پیوند های

  کلیک نمایید. وارد وبگاه  دیگری از نگارنده خواهید شد ، حال روی هر بخش که  مورد نظر شماست  کلیک نمایید ، تمام عکس ها ی آن قسمت را خواهید دید.
 گر در آن وبگاه روی عنوان
 slide show
کلیک نمایید عکس ها را به صورت پویانمایی زیبایی مشاهده خواهید فرمود. پیشنهاد  می   کنم نخست مطالب و عکس های این وبلاگ را ببینید سپس هر جا لازم بود که  عکس های آن متن ها را دوباره کاملتر ببینید به بخش آلبوم عکس ها بروید.
راه دیگر برای دیده شدن عکس ها همراه متن ها، استفاده از فیلتر شکن های مختلف است که آنرا روش مطلوبی نمی دانم ولی متاسفانه دولت با فیلتر های بسیار شدید و کور خود ، کاری می کند که مردم بناچار و برخلاف میل باطنی برای دیدن سایتهای مفید که محتوای غیر اخلاقی هم ندارند مجبور به استفاده از فیلتر شکن می شوند.وبگاه های اینجانب فیلتر نشده اند ولی دولت سرور های اصلی را به گونه ای فیلتر نموده که معمولا در هیچ وبگاه متعلق به بلاگ اسپات یا همان بلاگر معروف عکس ها دیده نشود.البته  آی اس پی های ایران یا همان شرکت هایی که خدمات اینترنتی ارائه می دهند، از نظر فیلتر نمودن با هم متفاوت هستند. یک راه هم استفاده از خطوط وی پی ان  vpn است .گردشگری مشهد