Thursday, July 9, 2009

Khorasan TV report گزارش تلویزیون خراسان


Khorasan TV report
گزارش تلویزیونی خراسان زضوی از فعالیت های اینترنتی و گردشگری نگارندهبرای دانلود یا دیدن آن اینجا کلیک نمایید

for download or see this report please click Here
در پيوند هاي زیر، آلبوم هايي كاملي از جاذبه هاي گردشگري ايران ، خراسان  مشهد و مکان های دیگری را خواهيد ديد
  
هنگامی که مطالب مربوط به هر بخشی را  کلیک نمودید ، به هر علت اگر برخی از عکس ها دیده نشدند ، شما نخست روی پیوندو سپس پیوند


کلیک نمایید. در سایتی که باز می شود شما عکس ها را با امکانات بسیار فوق العاده ای خواهید دید از جمله روی هر عکس که کلیک نمایید در اندازه ی بزرگتر باز شده و نقشه ی دقیق محل عکس برداری، همراه با جی پی اس ، موقعیت دقیق آن محل به نمایش در می آید. شما هر گاه قصد بازدید از آنجا را داشته باشید دیگر هرگز مانند نگارنده، که برای اولین بار به آنجا ها می رفتم و قبلاً چنین راهنمایی هایی را در جایی ندیده بودم ،راه را گم نمی کنید و سرگردان نمی شوید.این قسمت ها در حال تکمیل شدن است و هر روز به تعداد عکس ها و کیفیت آنها افزوده می گردد. هیچ دستگاه دولتی تا کنون توفیق انجام چنین کاری با این وسعت و دقت را نداشته است.

در آلبوم های زیر نیز می توانید با امکانت متفاوت دیگری عکس ها را ملاحظه نمایید


و سپس روی پیوند های


  کلیک نمایید. وارد وبگاه  دیگری از نگارنده خواهید شد ، حال روی هر بخش که  مورد نظر شماست  کلیک نمایید ، تمام عکس ها ی آن قسمت را خواهید دید.
 گر در آن وبگاه روی عنوان
 slide show
کلیک نمایید عکس ها را به صورت پویانمایی زیبایی مشاهده خواهید فرمود. پیشنهاد  می   کنم نخست مطالب و عکس های این وبلاگ را ببینید سپس هر جا لازم بود که  عکس های آن متن ها را دوباره کاملتر ببینید به بخش آلبوم عکس ها بروید.
از جناب آقای صادق مرکبی قائم مقام محترم صدا و سیمای استان خراسان رضوی
جناب آقای مرتضوی مدیر محترم گروه خبر صدا و سیمای استان خراسان رضوی
آقا احسان فکور و فیلم بردار محترم و دیگر عواملی که مشغول خدمت گذاری به این مرز و بوم در صدا و سیمای استان خراسان رضوی هستند نهایت تشکر و امتنان را دارم.
صدا و سیمای خراسان رضوی نسبت به سال های قبل بسیار تلاش های مثبتی را انجام می دهد . به گونه ای که رسانه های روزنامه ای خراسان از این رسانه به شدت عقب مانده اند . به گونه ای که برخی روزنامه های ما در خراسان رضوی بیش از اینکه پیشرو در سازندگی و فرهنگ سازی باشند ، روزنامه ای تبلیغاتی هستند و به قول من یکی از معروفترین روزنامه های خراسان شامل یک کیلو گرم تبلیغات است به علاوه ی چند گرم مطلب !!! اگر باور ندارید در مشهد آن را بررسی نمایید . بنا براین صدا سیما ی خراسان به مراتب در خدمت رسانی و فرهنگ سازی ، علا رغم فشاری که از جاهای دیگر به آن وارد می شود، جلو تر از آنهاست


فقط این مورد را در نظر بگیرید که جناب آقای اوه جهانگرد نروژی هستند . ایشان با موتور از جاذبه های توریستی حدود بیست کشور طی دوسال بازدید داشته است.
وقتی این جهانگرد محترم وارد مشهد شدند ، هشت روز مهمان نگارنده بودند و دارای یکی از معروفترین و پر بیننده سایتهای گردشگری در دنیا نیز هستند. حال هم مسئولین محترم روزنامه شهر آرا و هم روزنامه خراسان از موضوع اطلاع داشتند ولی ترجیح دادند سرشان به کار های روزمره بند باشد تا اینکه تجارب آقای اوه را که یک گردشگر مدرن و تحصیل کرده است به هموطنان عزیز منتقل کنند و یا کاری کنند که ایشان خاطره ی دل انگیز تری داشته باشند و این ویژگی خوب رسانه ها را در سایت خود عنوان نماید. در صورتی که صدا و سیمای خراسان رضوی به این مهم همت گماشت و برنامه ی بسیار پر مخاطبی نیز از این شهروند جهانی ساخت و پخش نمود. این گزارش را در اینجا می توانید ببینید . در این فیلم صدای مرا به عنوان مترجم می شنوید . دوست گرامی آقای احسان فکور گزارشگر این فیلم هستند.


برای دانلود و دیدن آن اینجا کلیک نمایید

for download and see this report please click Hereمتاسفانه آن شور و شوق و تلاشی که لازمه ی یک روزنامه و روزنامه نگار است در این عزیزان دیده نمی شود . و از طرفی به ویژه روزنامه خراسان به دست نوشته های عده ی قلیل هیئت تحریریه خود بسنده می کند که این روزنامه را بسیار یکنواخت و دور از واقعیت های موجود نمودهو آن را در سطح پایین نگه داشته است. در صورتی که اولین شرط یک روزنامه خوب استفاده از مطالب ، نظر ها و همکاری های شهروندانی است که خلاق ، پیشرو و دارا ی افکار سازنده هستند ، می باشد

امیدواریم مدیران محترم نیز به خود آیند و نگذارند این کلان شهر اینقدر دور از هویت های مناسب بماند

Mashhad Tourism گردشگری مشهد


My dear friend Ove Kjoensvik

دوست عزیزم اوه ژنسویک
Mashhad Tourism گردشگری مشهد