Saturday, November 3, 2007

Hi سلامي چو بوي خوش آشناييسلامي چو بوي خوش آشنايي به آن مردم ديده ي روشناييبراي ديدن كامل محتويات وبلاگ ها و سايت ها روي تاريخ ها و مثلث هاي واقع شده در كنار يا قسمت هاي ديگر صفحه و يا روي عناوین آخرین یادداشت ها كليك نماييد. به عنوان مثال در وبلاگ مربوط به عكاسي بيش از يك كتاب مطلب مصور وجود دارد.
برای اغلب این عکسها مجبور بودم مسافتهای زیادی را پیاده طی کنم. تنهایی ، گم کردن مسیر در برف و کولاک زمستانی و دیگر خطرهای فراوان طبیعت گردیهای انفرادی ، خود داستانهای دیگری دارد که امیدوارم فرصتی برای بیان آنها پیش بیاید. اگر روی عکس هایی که نشانه موس روی آن فعال می شود، کلیک نمایید، اندازه ی بزرگتری از آن عکس را خواهید دید . مانند وبلاگ
گردشگری مشهد یا مشهد و دیدنی های اطراف آن ، که در حال حاضر کاملترین مرجع اینترنتی و مصور ایران ،در مورد گردشگری مشهد و دیدنیهای اطراف آن می باشد.امیدوارم توانسته باشم با ارائه این کارها، گامی به سوی نشان دادن چهره ی خوبی از سرزمینم و ساخت جامعه ای سالم تر برداشته باشم.
اصل عكسها یی که گرفته ام در آرشيو موجود و قابل چاپ در ابعاد بزرگ و همچنین قابل چاپ روي تابلو هاي فلكسي مي باشد. بديهي است از سفارشهاي مناسب و مفيد براي جامعه، استقبال مي شود. همچنين همكاري با بخشهاي دولتي و خصوصي، سازمان ها ، ارگان ها ، اداره ها و ...در تمام شهرستان ها نيز مد نظر مي باشد . هر گونه همكاري آنها در جهت ارائه تسهيلات براي خدمت هاي علمي ،فرهنگي، و هنري به جامعه بیش از هر چیز، نشان از درایت و دور اندیشی آنها دارد. مسئولین شهر ها و استان های مختلف نیز می توانند عکس برداری از محلهای گردشگری خود را سفارش دهند. بدیهی است چون این کار توسط شخصی صورت می گیرد که هم در کارش حرفه ای است و تخصص های لازم را دارد و هم انگیزه ، اشتیاق و عشق این کار را دارد ، حاصل کار قبل مقایسه با کار های فرمایشی و دولتی نخواهد بود.
درآمد کشور ترکیه از صنعت توریست چندین برابر درآمد کشور ما از این صنعت گردشگری است. در صورتیکه جاذبه های دیدنی و توریستی کشور ترکیه قابل مقایسه با کشور متمدن و بزرگ ما نیست. توجه به امر گردشگری یعنی کوتاه ترین ، کم هزینه ترین و عاقلانه ترین کار برای ایجاد هزاران فرصت شغلی ، خود باوری هموطنان گرامی،... و رشد و شکوفایی ایران بزرگ. با توجه به بحران های انرژی و اتمام دیر یا زود منابع از جمله منابع نفتی کشور ، اگر از هم اکنون که دیر هم شده به فکر جایگزینی درآمد های دیگر چون گردشگری و توصعه علم و صنایع نباشیم ، آینده ی نزدیک بسیار تباه شده ای خواهیم داشت . برای نجات کشور هیچ راهی بجز تعامل سازنده و تلاش همگانی وجود نداشته و ندارد.
اميد وارم مردم عزيز و مسئول هاي گرامي به اينگونه تلاش هاي سازنده و با تأثير عميق و مثبت در جامعه جهاني ، توجه و حمايت بيشتري مبذول دارند. حمايت از اينگونه طرح ها وبرنامه ها ، حمايت از كيان و بزرگي و عظمت تمام مردم ايران و كشور عزيزمان مي باشد .البته باید در نظر داشت که هیچ کس به اندازه ی خود ما مردم ، قادر به کمک کردن به یکدیگر و همیاری برای ساخت کشور و دنیایی بهتر، نیست. لذا نباید زمان را به امید یاری دولت از دست داد. گر چه وظیفه ی اصلی دولت برنامه ریزی درست و همیاری با اندیشمندان و دیگر افراد جامعه برای ایجاد جامعه ای پویا تر است و باید بستر مناسب برای رشد بیشتر را فراهم کند. اگر من در اینجا سخنی از کمک دولت بردم در واقع از این راه دولت بیشتر به کارآیی خود کمک می کند تا اینکه به شهروند یا متفکری ویژه کمک کرده باشد، ولی مسئله این است که فهم این موضوع برای دولت مردان جهان سومی بسیار مشکل است. به خاطر نبود این تعامل سازنده است که در این جوامع دولت ،مردم و متفکران همه زیان می بینند و هیچکدام نمی توانند کار آیی لازم را داشته باشند. یک بار یک دانشجوی خارجی از استاد پرفسور محمود حسابی پرسید، می گویند شما از جهان سوم آمده اید ،جهان سوم چگونه جایی است؟ استاد جواب دادند جهان سوم جایی است که اگر بخواهی کشورت را آباد کنی، خانه ات خراب خواهد شد و اگر بخواهی خانه ات آباد شود باید در تخریب کشورت بکوشی . لذا کسانی که در این راه قدم می گذارند خوب آگاه هستند که ساختن کشورشان، چه خانه خرابی برای آنها در پی خواهد داشت، ولی ترجیح می دهند خانه خودشان به بهای آبادی کشورشان خراب گردد. برای آنها بسیار آشکار است که به آن صورت خیری از دولتها نخواهند دید ولی مراوده با دولت را بخاطر کمک به کشورشان خواهند داشت و به هیچ قیمتی جهنم کشور خودشان را به بهشت کشور های دیگر نمی فروشند. آنها بجای نق زدن و بدامن کشورهای دیگر پناه بردن، آستین همت بالا می زنند و به سهم توانایی که دارند در جهت آبادی کشورشان می کوشند. حال اگر دولت و مردم به آنها یاری رساندند که چه بهتر وگر نه در سخت ترین شرایط ممکن هم به سبز بودن و سازندگی کشور خود، ادامه می دهند. تا کنون نیز بیشتر حمایت و قدردانی نیز توسط مردم خوب و دوراندیش صورت گرفته است تا دولت.
اندیشمند حکومتی هرگز نمی تواند کار اندیشمند مستقل را انجام دهد،هنرمند حکومتی هم همینطور. این افراد متفکر و مستقل، هسته ی اصلی تولید دانش و قدرت اصلی جامعه هستند. ما به مفاخر خود کم توجهی کرده ایم. در مورد کم توجهی به مولوی این شاعر بزرگ ایران، آن به سرمان آمد که دیدیم ترکیه ادعای از خود دانستن او را دارد.در مورد بزرگان دیگر باید با توجه بیشتر به آنها، جلوی ار آن خود نمودن مفاخرمان، توسط کشورهای دیگر را بگیریم. بزرگترین اشتباه دولت ها می تواند استفاده و حمایت نکردن از این اندیشمندان و هنرمندان مستقل باشد. اینها استخوان بندی اصلی هر ملتی را تشکیل می دهند. این گروه از انسانها با چنان عشق و علاقه و انگیزه ای کار می کنند که به راحتی می توانند دنیایی را تحت تأثیر اندیشه و هنر خود قرار دهند. نمونه ی بارز آن
پروفسور محمود حسابی بزرگ مرد علم ، اندیشه و عشق به ایران است. او مردی است که فقط اگر بخواهیم عنوان کار هایی که برای این مملکت انجام داده است را بنویسم خود کتابی خواهد شد. او بزرگترین انسانی است که افتخار یافتم از نزدیک او را ببینم و بعد نیز با پسر برومند و خوش فکرشان جناب مهندس ایرج حسابی آشنا شدم. شاید بتوان گفت تا کنون بزرگ مردی این چنین مخلص و کوشا مانند پروفسور محمود حسابی را، ایران بخود ندیده است. او یکی از بزرگترین و بهترین الگو ها برای بشریت است. در نتیجه اگر حکومتها به متفکران مستقلی مانند آنها متکی نباشند ، در مدیریت عاقلانه کشور به بیراهه خواهند رفت و از درون فرو خواهند ریخت. بنا بر این، کمک گرفتن از متخصص های علاقه مند و عاشق فعالیت های سازنده، بسیار حیاتی است و موجبات رشد کارآیی و ایجاد انگیزه ی بیشتر در کارمندان دولت نیز فراهم خواهد گردید. فکر می کنم تجارب روی داده در کشور ما و دیگر کشورها ، آنقدرکافی باشد که بفهمیم مفید و متعهد بودن واقعی هیچ ارتباطی به شکل ، قیافه و مسلک و مرام ندارد، بلکه بیشتر به اندیشه ، کارآیی ، انگیزه وعمل افراد بستگی دارد. با کمی احترام و اعتماد به یکدیگر ،به مراتب دنیای بهتری را خواهیم ساخت. من به تمام شما هم وطنان گرامی سلام می کنم ، سلامی برای ایجاد موج جدیدی از سازندگی و احترام و اعتماد به یگدیگر، سلامی چو بوی خوش آشنایی.
با تشكر از شما که افتخار میزبانی به من دادید.
محسن موسوي زاده

آدرس اینترنتی

mohsenmoossavi at yahoo.com

بجای
at
علامت
@
بگذارید.

دیگرسايتها و وبلاگهای مربوط به نگارنده
سايت مرجع
http://poopak.blog.com/

گردشگری مشهد و دیدنیهای اطراف آن
http://mashhadtour.blogspot.com/
گردشگری مشهد و دیدنی های اطراف آن


پارك آموزش
http://mohsenmoossavi.persianblog.com/

چگونه می توان سالم تر زندگی کرد ؟
http://health.blog.com/

درمورد عكاسي و كاربرد عكس در زندگي
http://artphotography.blogsky.com/

داستان هاي مستند و مصور
http://realtale.blogspot.com/

اريگامي يا هنر كاغذ و تا
http://iranorigami.blogspot.com/

پارك آموزش
http://parkeamoozesh.blogspot.com/

كمك به ساخت جامعه اي بهتر با طرح ها و نظارتهاي شهروندي
http://shahrvand.blog.com/

عکس
http://www.flickr.com/photos/moossavi/

پلیس و مردم
http://police.blog.com/

مرجعي بزرگ از عكسهايي در مورد طبيعت تمام دنيا
http://www.flickr.com/groups/natureart/

مرجعي بزرگ از عكسهاي طلوع و غروب سراسر دنيا
http://www.flickr.com/groups/sunriseandsunset

برخي از طرح ها و كارهاي انجام شده توسط نگارنده
http://mohsen-moossavi.blogspot.com/

معرفی تصویری شغل های ایرانی به ویژه هنری
http://iranjobs.blogspot.com/

پروفسور محمود حسابی
http://hessaby.blog.com/

گردشگری خراسان
http://khorasantour.blog.com/اريگامي ، گردشگری مشهد ، هنر کاغذ و تا ، پوپک ، پارک آموزش، آموزش ، گردشگری مشهد ، پارك آموزش ، عكس ، هنر، عكاسي ، نقدعكس ، گالري ، نمايشگاه عكس ، ايران ، مشهد ، طبيعت ، محسن موسوي زاده ، گردشگری مشهد ، گردشگری خراسان رضوی ، گردشگری خراسان ، گردشگری ایران ، کوهسنگی ، فردوسی ، گنبد سبز ، آرامگاه نادری ، موزه مشهد ، هتل های مشهد ، دیدنی های مشهد و اطراف آن ، دیدنیهای مشهد و اطراف آن ، حرم مطهر امام رضا ، گردشگری مشهد ، حرم امام رضا ، طرقبه ، محسن موسوی زاده ، شاندیز ، گردشگری مشهد ، هنر عکاسی ، اوریگامی ، راهنمای گردشگری مشهد ، پوپک ، آموزش مدیریت گردشگری، دانشگاه گردشگری، راهنمای گردشگری خراسان ، پوپک ، اوریگامی ، پوپک ، گردشگری مشهد ، راهنمای گردشگری ایران ، گردشگری مشهد ، راهنمای گردشگری ، عکس های طلوع و غروب خورشید ، عکس های طبیعت تمام دنیا ،عکسهای طلوع و غروب خورشید ، عکسهای طبیعت ، کنگ ، زشک ، عنبران ، کلات ، طرقبه ، چالیدره ، بند گلستان ، سد گلستان ، ازغد ، مایان ، نقندر ، گردشگری مشهد ، محسن موسوي زاده ، عکاسی حرفه ای ، آموزش عکاسی ، محسن موسوی ، گروه سبز، سازمان میراث فرهنگی و گردشگری خراسان رضوی ، پوپک ، خیابان پوپک، توسعه سبز، گردشگری مشهد ،

Iran Tourism, Origami, Mashhad Tour, Education, Photo, Picture, Art, Gallery, Iran, Mashhad, review, Nature, , art photography, Mohsen Moossavi ,photography, Mashhad Tour, Mashhad Tourism, Khorasan Tour, Khorasan Tourism, Iran Tour, poopak , Iran Tourism, fotopic, foto art, Koohsangi, Shahrebehesht, Jaghargh, zoshg, poopak, Torghabeh, Mashhad tour, green group, green development, anbaran, Kang, poopak, Mohsen Moossavi, Mohsen Mousavi, Naghondar, poopak , Chalidareh, Bande golestan, Golestan Damp, Nishabour, Mashhad Tour, poopak, Kalat, Shandiz ,Picnic guide, sunset and sunrise, sunset and sunrise photos , Nature art gallery, Mashhad Tour , poopak , Azghad, Mayan, Mohsen Moosavi , poopak ,