Monday, March 31, 2008

7 pool هفت حوض


به کمک موس نقشه را حرکت دهید و محل های دلخواه را بیابیدعمو محسنهفت حوض

هفت حوض یکی از محل های بسیار معروف و دیدنی در مشهد است که حدود هفت کیلومتر از مشهد فاصله دارد . اول وارد شهرک سیدی (که بعد از انقلاب  آن را به المهدی تغیر نام دادند ولی باز هم در مشهد بیشتر به نام شهرک سیدی معروف است.) می شوید و به سراغ جاده ی خلج را می گیرید. حدود سه کیلومتر که جاده را رفتید سر دوراهی می رسید که جاده ی اتوبان و آسفالت سمت چپ را ادمه می دهید. به میدانی می رسید. وسیله نقلیه خود را پارک نمایید حدود دو کیلومتر را طبق راهنمایی تابلو ها ادامه دهید به هفت حوض خواهید رسید.حدود هزاران سال آب از این دره ها جریان داشته است . بخاطر این جریان آب و نوع سنگ های منطقه ، ریزش آب از یک ارتفاع به قسمت های دیگر دره به آرامی در طی این سالهای طولانی ، حوضچه هایی را بوجود آورده است . اولین حوضچه در حد یک استخر کوچک است . وقتی آب در حوض اولی سرریز شود به حوض بعدی می ریزد و همین گونه این عمل تا هفت حوض ادامه می یابد.پس از دیدن این هفت حوض پشت سر هم اگر راه دره را ادامه دهید به حوض های بزرگ و جداگانه ای نیز خواهید رسید.جاذبه گردشگری این محیط ها بسیار هیجان انگیز تر از خیلی محلهای معروف است. و جای تأسف است که اگر اینترنت را تا قبل از ارائه گزارش های اینجانب جستجو می کردید فقط به مورد زیر بر می خوردید که در مقابل این هفت حوض مشهد هیچ است.
از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد.
پرش به: ناوبری, جستجو
کاربردهای نام هَفت‌حوض:
• هفت‌حوض نام میدانی در مرکز محله نارمک تهران است که هم مکانی گردشی و هم تجاری است.
• هفت حوض همچنین نام مکانی در مسیر کوهپیمایی درکه به پلنگ‌چال در شمال غرب تهران می باشد.
این کوتاهی فرهنگ دوستان مشهدی و سازمان حفظ میراث فرهنگی و گردشگری خراسان نیز هست.این عزیزان خودشان چندان کار وارد نیستند و آنچنان انگیزه قوی برای معرف و حفظ آثار ملی را ندارند و متأسفانه تا کنون هم علی رغم ارسال نامه های مختلف هیچ گونه کمک و همکاری با افراد علاقه مند و اهل کار نداشته اند. در بهترین حالت آقای مکرمی فر ریاست سازمان میراث فرهنگی و گردشگری خراسان رضوی نامه این جانب را پاراف فرموده و به قسمت آی تی ارجاع دادند مسئول این قسمت نیز پس از مطالعه آن نامه را در پرونده ی مخصوص بایگانی فرمودند تا شاید یک روزی تماس بگیرند. در هر صورت یکی از علت های بحران مدیریت در ایران ، اینگونه برخوردها و استفاده و حمایت نکردن از افراد مستعد و مستقل می باشد.این گونه است که گاهی اوقات بدست حامیان دولتی فرهنگ ، تیشه به ریشه فرهنگ و تمدن ایران زده می شود.شما هر جای دنیا که هستید ، چه به زبان فارسی در محل جستجوی گوگل بنویسید گردشگری مشهد و یا به زبان انگلیسی بنویسید
Mashhad tourism
سایت ها و وبلاگ ها ی اینجانب مقدم تر و در اولویت بیشتر از سایت های میراث فرهنگی قرار گرفته و معرفی می شود. ولی آنها حتی تا کنون حاضر به انجام هیچ کمکی نبوده اندکه این عمل آنها، برخلاف شرح وظایف این سازمان ها می باشد.
در هر صورت موقع بازدید از هفت حوض ،مواظب باشید سنگهای آنجا صاف و صیقلی است اگر احتیاط نکنید مانند یکی از خانم معلم ها به درون حوض ها سقوط می کنید . خطر مرگ در کمین افراد بی احتیاط است . متاسفانه  دستگاه های دولتی ،فرصت گذاشتن راهنما و نجات دهنده در آنجا را تا کنون نداشته است.لذا هم نکات ایمنی را بیش از پیش رعایت نمایید و مخصوصاً مواظب باشید سنگی به پایین پرت نشود و به سر فردی اصابت نکند . تا  حالت بکر بودن آنجا را  از بین نبرده اند، و نردبان به سمت پایین نگذاشته اند ، دیدن آنجا را دریابید.سازمان حفظ میراث فرهنگی و گردشگری خراسان در دره قره سو درست کنار آبشار نردبان فلزی قرار داده است که بر خلاف اصول اکوتوریسم  است. یا مانند دره درود نیشابور که آبشار درود را با سیمان به صورت مصنوعی در آورده است و حالتان از دیدن آن گرفته می شود.
عکس های هفت حوض را در وبلاگ زیر و وبلاگ های وابسته به آن می توانید مشاهده نمایید
اگر عکس ها باز و دیده نشدند، یک راه دیده شدن عکس ها ی همراه متن ،  استفاده از فیلتر شکن های مختلف است 
هنگامی که مطالب مربوط به هر بخشی را  کلیک نمودید ، به هر علت اگر برخی از عکس ها دیده نشدند ، شما نخست روی پیوند
و سپس پیوند
کلیک نمایید. در سایتی که باز می شود شما عکس ها را با امکانات بسیار فوق العاده ای خواهید دید از جمله روی هر عکس که کلیک نمایید در اندازه ی بزرگتر باز شده و نقشه ی دقیق محل عکس برداری، همراه با جی پی اس ، موقعیت دقیق آن محل به نمایش در می آید. شما هر گاه قصد بازدید از آنجا را داشته باشید دیگر هرگز مانند نگارنده، که برای اولین بار به آنجا ها می رفتم و قبلاً چنین راهنمایی هایی را در جایی ندیده بودم ،راه را گم نمی کنید و سرگردان نمی شوید.این قسمت ها در حال تکمیل شدن است و هر روز به تعداد عکس ها و کیفیت آنها افزوده می گردد. هیچ دستگاه دولتی تا کنون توفیق انجام چنین کاری با این وسعت و دقت را نداشته است.
در آلبوم های زیر نیز می توانید با امکانت متفاوت دیگری عکس ها را ملاحظه نمایید
و سپس روی پیوند های

  کلیک نمایید. وارد وبگاه  دیگری از نگارنده خواهید شد ، حال روی هر بخش که  مورد نظر شماست  کلیک نمایید ، تمام عکس ها ی آن قسمت را خواهید دید. گر در آن وبگاه روی عنوان
 slide show
کلیک نمایید عکس ها را به صورت پویانمایی زیبایی مشاهده خواهید فرمود. پیشنهاد  می   کنم نخست مطالب و عکس های این وبلاگ را ببینید سپس هر جا لازم بود که  عکس های آن متن ها را دوباره کاملتر ببینید به بخش آلبوم عکس ها بروید.
راه دیگر برای دیده شدن عکس ها همراه متن ها، استفاده از فیلتر شکن های مختلف است که آنرا روش مطلوبی نمی دانم ولی متاسفانه دولت با فیلتر های بسیار شدید و کور خود ، کاری می کند که مردم بناچار و برخلاف میل باطنی برای دیدن سایتهای مفید که محتوای غیر اخلاقی هم ندارند مجبور به استفاده از فیلتر شکن می شوند.وبگاه های اینجانب فیلتر نشده اند ولی دولت سرور های اصلی را به گونه ای فیلتر نموده که معمولا در هیچ وبگاه متعلق به بلاگ اسپات یا همان بلاگر معروف عکس ها دیده نشود.البته  آی اس پی های ایران یا همان شرکت هایی که خدمات اینترنتی ارائه می دهند، از نظر فیلتر نمودن با هم متفاوت هستند. یک راه هم استفاده از خطوط وی پی ان  vpn است .گردشگری مشهد