Wednesday, October 29, 2008

Layen now لايين نو و لايين كهنه
View Larger Map
لايين Layen
منطقه ييلاقي لايين:

هم لايين كهنه داريم و هم لايين نو . لايين نو به صورت يك شهر در آمده و لايين كهنه نزديك به متروك شدن است.
اين منطقه در ‪ ۳۰كيلومتري شمال شرقي كلات واقع شده است.
در اين منطقه رودخانه پرآبي جريان دارد كه از لايين كهنه تا روستاي سنگ ديوار را مشروب مي‌كند.
آب و هواي معتدل كوهستاني و آب فراوان اين ناحيه را به سرزميني سبز مبدل كرده و ارديبهشت ماه هر سال با شكفتن شقايق‌هاي وحشي اين مكان به دشتي از گلهاي سرخ شقايق فرش مي‌شود كه منظره آن هر گردشگري را شگفت زده مي‌كند.
در اينجا برنجكاري نيز رونق دارد و برنج هاي آن از نظر كيفيت معروف است.


در پيوند هاي زیر، آلبوم هايي كاملي از جاذبه هاي گردشگري ايران ، خراسان  مشهد و مکان های دیگری را خواهيد ديد
  
هنگامی که مطالب مربوط به هر بخشی را  کلیک نمودید ، به هر علت اگر برخی از عکس ها دیده نشدند ، شما نخست روی پیوندو سپس پیوند


کلیک نمایید. در سایتی که باز می شود شما عکس ها را با امکانات بسیار فوق العاده ای خواهید دید از جمله روی هر عکس که کلیک نمایید در اندازه ی بزرگتر باز شده و نقشه ی دقیق محل عکس برداری، همراه با جی پی اس ، موقعیت دقیق آن محل به نمایش در می آید. شما هر گاه قصد بازدید از آنجا را داشته باشید دیگر هرگز مانند نگارنده، که برای اولین بار به آنجا ها می رفتم و قبلاً چنین راهنمایی هایی را در جایی ندیده بودم ،راه را گم نمی کنید و سرگردان نمی شوید.این قسمت ها در حال تکمیل شدن است و هر روز به تعداد عکس ها و کیفیت آنها افزوده می گردد. هیچ دستگاه دولتی تا کنون توفیق انجام چنین کاری با این وسعت و دقت را نداشته است.

در آلبوم های زیر نیز می توانید با امکانت متفاوت دیگری عکس ها را ملاحظه نمایید


و سپس روی پیوند های


  کلیک نمایید. وارد وبگاه  دیگری از نگارنده خواهید شد ، حال روی هر بخش که  مورد نظر شماست  کلیک نمایید ، تمام عکس ها ی آن قسمت را خواهید دید.
 گر در آن وبگاه روی عنوان
 slide show
کلیک نمایید عکس ها را به صورت پویانمایی زیبایی مشاهده خواهید فرمود. پیشنهاد  می   کنم نخست مطالب و عکس های این وبلاگ را ببینید سپس هر جا لازم بود که  عکس های آن متن ها را دوباره کاملتر ببینید به بخش آلبوم عکس ها بروید.
راه دیگر برای دیده شدن عکس ها همراه متن ها، استفاده از فیلتر شکن های مختلف است که آنرا روش مطلوبی نمی دانم ولی متاسفانه دولت با فیلتر های بسیار شدید و کور خود ، کاری می کند که مردم بناچار و برخلاف میل باطنی برای دیدن سایتهای مفید که محتوای غیر اخلاقی هم ندارند مجبور به استفاده از فیلتر شکن می شوند.وبگاه های اینجانب فیلتر نشده اند ولی دولت سرور های اصلی را به گونه ای فیلتر نموده که معمولا در هیچ وبگاه متعلق به بلاگ اسپات یا همان بلاگر معروف عکس ها دیده نشود.البته  آی اس پی های ایران یا همان شرکت هایی که خدمات اینترنتی ارائه می دهند، از نظر فیلتر نمودن با هم متفاوت هستند. یک راه هم استفاده از خطوط وی پی ان  vpn است .

لايين Layen

Subcordata لايين region:


لايين we both old and new لايين. لايين as a new city and the old لايين near being abandoned.

‪ 30 kilometers in this region of northeastern Kalat is located.

River flow probe in this region has the لايين to the village of old stone wall runs the liquor.

Temperate mountain climate and plenty of water to the area of green land and converter month May each year to open this place Shqayqhay wild Dashti Shaghayegh Red Carpet of flowers is that each of the tourism landscape will surprised.

The boom is here Brnjkary Find and rice is known for its quality.


Layen now لايين نو و لايين كهنه

خانه

صفحه اول گردشگری مشهد